İstanbul İett Paso Çıkarma (Nasıl Çıkarılır?)

akbil başvurusu,iett paso başvurusu,paso nasıl çıkarılır,paso nerden çıkarılır,ÖĞRENCİ PASOSU NASIL ÇIKARILIR,öğrenci pasosu nasıl alınır,iett paso işlemleri,öğrenci pasosu nerden alınır istanbul,

Malum okullar açıldı. İstanbul'da bu sene üniversiteye başlayanlar veya okula yeni başlayanlar veya herhangi bir nedeni olanlar paso çıkarmak için uğraşıyor.

Resmi ve Özel Örgün Eğitim (Anaokul, İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yükseköğretim) kurumlarında kayıtlı olup, eğitim alan
. Öğrenciler İle
fiilen eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfında kadrolu/bakanlık sözleşmeli (4B) ve tam zamanlı olarak görev yapan;
• Öğretim Üyeleri, (Profesör, Doçent, Yrd. Doçent ve Doktor)
• Öğretim Görevlileri, (Asistan, Uzman, Okutman ve Araştırma Görevlisi)
• Öğretmenler (Aday/Stajyer Öğretmen Dahil)
“İndirimli Seyahat Kartı” Alma Hakkına Sahiptirler.
Yukarıda belirtilen şartlara uyuyorsanız; sayfanın altında bulunan �Kabul Ediyorum� tuşuna basmadan önce aşağıda belirtilen usul ve esasları dikkatli okumanızı rica ederiz.
1- Birden fazla yapılacak başvurularda, her bir başvuru sonunda sayfadan çıkılarak tekrar online kart başvuru sayfasına giriş yapılması gerekmektedir.
2- Akşam Lisesi öğrencileri indirimli online seyahat kartı başvurusu ile seyahat kartı alamamaktadır.
3- GİH veya YH Sınıfında görev yapan MEB personeli, ücretli öğretmen, vekil öğretmen, usta öğretici, beklemeli ögrenci, açık lise ögrencileri indirimli kart alamamaktadır.
4- İndirimli kart bedeli 5.00 TL.’dir. Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla) 5.00 TL., 1.kez kayıp-çalıntı kart talebinde 20.00 TL., 2.kez kayıp-çalıntı kart talebinde 40.00 TL. ücret alınmaktadır.
5- Online kart başvurusu yapılmadan önce kart bedelini size en yakın T.C Vakıflar Bankası şubelerinde (kurum tahsilat servisinde) mevcut olan İETT Paso hesabına herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırınız.
6- Banka dekontunu, kartınızı teslim alıncaya kadar saklayınız.
7- Ekte bulunan forma (en fazla 30Kb boyutunda) vesikalık fotoğrafınızı ekleyiniz.
8- Fotoğrafınızı resim alanında gördükten sonra formu noksansız ve doğru doldurunuz. Doğru beyanınız ve dikkatli bilgi girişiniz kartınızın en kısa sürede basılmasını sağlayacaktır.
9- Bilgi girişi tamamlandıktan sonra �GÖNDER� tuşuna basınız. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra kartınız, başvuru tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde düzenlenecektir.

10- Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra Seyahat Kartı İstek Formunu, Okul/Üniversite öğrenci işlerine kayıt yaptırmak ve onaylatmak üzere buraya tıklayarak yazdırabilirsiniz.
11- Kart işlemleriyle ilgili bilgiler aşama aşama elektronik e-posta adresinize gönderilmektedir.
Kartınız basılmış ise:
KART TESLİMİNDE İSTENİLEN BELGELER
a1. Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri ve Öğretmenler için: Seyahat Kartı İstek Formu ve Kadro durumunu belirten resmi üst yazı (Son Bir Ay İçerisinde Üniversite/Okul İdari İşler Tarafından Düzenlenmiş Tarihli, Kayıt No.lu, İmzalı ve Mühürlü Olacaktır.)
a2. Öğrenciler için : Seyahat Kartı İstek Formu veya öğrenci belgesi (Son Bir Ay İçerisinde Üniversite/Okul Öğrenci İşleri Tarafından Düzenlenmiş Tarihli, Kayıt No.lu, İmzalı ve Mühürlü Olacaktır.)
b. Kart Bedelinin yatırıldığına ilişkin (2)nüsha Banka Dekontu
(02.01.2009 tarihinden önceki dekontlar kabul edilmeyecektir
Sponsor


c. Resimli resmi kimlik kartıyla birlikte
. Üniversite Öğretim Üyeleri Ve Öğretim Görevlileri İçin Personel Kimlik Kartı
• MEB Okul Öğretmenleri İçin Personel Kimlik Kartı
• Üniversite Öğrencileri İçin Öğrenci Kimlik Kartı
• Yabancı Uyruklu Öğrenci Ve Öğretmenler İçin Pasaport
• Diğer Okul Öğretmenleri Ve Öğrenciler İçin T.C. Nüfus Cüzdanı
Not:Üniversite Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri ve MEB Okul Öğretmenlerinin Personel Kimlik Kartı olmayanlar için, kadro durumunu belirten üstyazı ile birlikte Kartı talep ettiğiniz büromuza en kısa zamanda hafta içi her gün 08:00 – 16:00 saatleri arasında gelerek kartınızı teslim alınız. (Başkasına ait kimlik kartı ve fotokopi belgeler kabul edilmemektedir.)
12- Daha önce kart başvurusu yaptıysanız �buraya� tıklayarak referans no.sunu yazdığınızda kart işlemi hakkında kısa bilgi alabilir/kayıt düzeltme yapabilirsiniz. Bilgi eksikliği ya da resim bozukluğu nedeniyle kartınız basıl mamış ise; kart başvuru/referans numaranızı girerek kişisel bilgilerinizi kontrol ediniz. Gereken düzeltme yapıldıktan sonra �Gönder� düğmesine basınız. Eksik bilgileri tespit edilenlerin başvuruları 15 gün içerisinde düzeltilmezse, başvurular iptal edilmektedir.
13- Yanlış beyanda bulunanlar ve yanıltıcı belge düzenleyenler hakkında yasal İşlem yaptırılmaktadır.

zp8497586rq

Bir önceki yazımız olan 2012-2013 Kyk Burs ve Kredi Sonuçları başlıklı makalemizde kyk, kyk burs sonuclari ve kyk burs sonuçları 2011 hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Yorum